14 thoughts on “Strefa Szczytu – LACKOWA

 1. Dojazd do m. Izby przez m.Banica .Leśniczówkę wskaże każda spotkana osoba.Wejście na Lackową dowolne, jak komu wygodniej.Spotkanie z koordynatorem jest już podane do wiadomości. Wysowa Zdrój i Izby.

 2. W dniu 26 sierpnia 2017 r. planujemy wyjście z Wysowej Zdroju o godz 8,00 sprzed cerkwi św Michała Archanioła w Wysowej. Ale to tylko jedna z propozycji!

 3. I jeszcze jedno zapytanie czy w Ropkach,Wysowej-Zdrój i w Izbach będą czekali koordynatorzy ,bo pada tu dużo propozycji tras zdobycia
  Lackowej i ostatecznie o której godzinie zbiórki.

  1. do Izb i Ropek jest dobry dojazd samochodem, nie ma problemu. Jako koordynator wraz z Piorem wychodzimy z Wysowej, bo tutaj po powrocie mozna skorzystać z różnych atrakcji!

 4. Można też z Krynicy Zdrój przez Huzary. Piekna trasa 4,5 godz. ( 14 km) trudniejsze podejście na Lackową, reszta przejście spacerowe. Pozdrawiam!

 5. Witam mam pytania, gdybym zdecydował się z Izb pójśc na Lackową to gdzie znajduje się dom leśniczego
  chodzi mi o adres do navi bo muszę nad ranem wyjechać by zdążyć na miejsce zbiórki 9,30-10. i każda pomocna informacja
  zaoszczędzi mi czas ,w dodatku będę wdzwięczny za pomoc w ułatweniu dojazdu.
  I drugie pytanie czy sam dojazd do Izb jest dobrze oznakowany.Dziękuję,

 6. Cześć Górom! Witaj Bogdan.Mnie chodziło o to żeby dojść do Ostrego Wierchu,póżniej czerwonym już latwo trafić. A jeżeli mówimy o szlakach to zielony szedł od strony Wysowej Zdrój i łączył się na Przełęczy Cigelka z czerwonym który szedł granicą od wschodu.Póżniej szły razem ale zielony został zaniedbany.Podejrzewam że nas i słowaków nie stać było na zieloną farbę.

 7. Proponuję dwa inne wejścia na Lackową. 1,,od m.IZBY (po lewej stronie widzimy samotną górę- to Lackowa) idziemy ok. pół godz. szeroką drogą , na zakręcie skręcamy w lewo w las (uwaga, jest żle oznakowany) Przełęcz BESKID 644m.n.p.m. Tam zaczyna się szlak czerwony i słupki graniczne. Idziemy ścieżką lekko do góry, póżniej zaczyna się dosyć strome podejście ale damy radę,po krótkiej wspinaczce łagodna scieżka i słupki doprowadzą nas na szczyt Lackowej. czas przejścia ok.1godz. 2. Od m.ROPKI idziemy żółtym szlakiem do Ostrego Wierchu, tam dochodzi zielony szlak idący z Wysowej Zdrój, następnie czerwonym szlakiem przez Przełęcz Pułaskiego na Lackową. Ja wyruszam z m.IZBY o godz. 10 będę czekał obok domu leśniczego od godz. 9,30 do 10, Baner i pieczęć przywiozę.

  1. Rysiu nie jesteś na bieżąco, bo zielony szlak z Wysowej idzie tylko do Przełęczy Cigielka , a potem czerwony na Ostry Wierch.

 8. Proponuję jak będziecie wracali z Lackowej dojść do Przełęczy Cigielka i nie skręcać na zielony szlak tylko iść dalej czerwonym szlakiem (około 1 km) aż do widocznej ambony myśliwskiej.Z pod tej ambony jest doskonały widok na Ostry Wierch, Przełęcz Puławskiego i Lackową (piękne zdjęcia – Lackowa od słowackiej strony). Powrót to z powrotem czerwonym szlakiem ( około 200-300 m) i drogą leśną w prawo która zaprowadzi do Wysowej, a po drodze ciekawa Kaplica pomalowana na czerwono.Warto to zobaczyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.