XXVII MIĘDZYWYPRAWOWE POSIEDZENIE LOŻY ZDOBYWCÓW KORONY GÓR POLSKI – ZAPISY

 

 

 

UWAGA !!!

REJESTRACJA ZAMKNIĘTA. 

MAILE Z POTWIERDZENIAMI REJESTRACJI I EWENTUALNYMI UZUPEŁNIENIAMI  BĘDĄ ROZESŁANE W ŚRODĘ 18 LISTOPADA. 

REZERWACJA ZAMKNIĘTA. WPŁYNĘŁO DO NAS 90 ZGŁOSZEŃ. TO JEST NAJWIĘKSZA LICZBA JAKĄ KIEDYKOLWIEK PRZYJMOWALIŚMY. CZŁONKÓW LOŻY CHĘTNYCH DO POMOCY PODCZAS OBRAD ZAPRASZAMY DO KONTAKTU TELEFONICZNEGO LUB MAILOWEGO. 

 

NASTĘPNA LOŻA PLANOWANA JEST NA WYPRAWIE NA BISKUPIĄ KOPĘ W STYCZNIU, A MIĘDZYWYPRAWOWA NA DRUGĄ POŁOWĘ LUTEGO W WARSZAWIE. 

 

 

Cześć Górom ! 

   XXVII  międzywyprawowe posiedzenie Loży Zdobywców odbędzie się w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego  w sobotę 18 listopada w Zabrzu przy ul. 3 Maja 95, 41-800 Zabrze

Partnerem wydarzenia jest Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego oraz Kopalnia Guido. Z tego miejsca składamy podziękowania na ręce Pana Ryszarda  Grucy dyrektora CKPiU  

 
 
 
 

 


   Osoby pragnące zweryfikować swe koronne osiągnięcia, by chlubić się godnością Zdobywcy KGP powinni jak najszybciej przesłać stosowne zgłoszenia wraz z dwoma zdjęciami legitymacyjnymi (Pobierz Wniosek  Nadanie godności KGP (1535 pobrań)  na adres Klubu Zdobywców Korony Gór Polski: 04-001 Warszawa, ul. Grochowska 243/245 lok. 53.  Jednocześnie dokonując wpłaty 33 złote na insygnia na konto Klubu Zdobywców Korony Gór Polski: PKO BP SA 47 1020 1127 0000 1102 0267 8928. Biorąc pod uwagę fakt, iż w minionym sezonie wiele osób finalizowało swe koronne wędrówki – przy ograniczonej liczbie miejsc o zakwalifikowaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest uzależniona od ilości członków Loży Zdobywców KGP, którzy zgłoszą swą gotowość do pomocy. Jednak nie będzie to więcej, jak 70 miejsc. 

  

 • Osoby, które dopełniły już wszystkich formalności wymaganych przed spotkaniem z Lożą proszone są o potwierdzenie chęci udziału w posiedzeniu wypełniając formularz. 
 • Przypominamy iż kandydaci szczycący się już godnością Zdobywcy, którzy chcą uzyskać tytuł wielokrotnego Zdobywcy KGP przesyłają tylko zgłoszenie wraz z wpłatą 10 zł. 
 • Informując o lipcowym posiedzeniu liczymy na pomoc członków Loży Zdobywców w jego realizacji, za co z góry serdecznie dziękujemy.

 

 UWAGA ! 

   W książeczce KGP każdy szczyt ma swoją stronę. Szczyt potwierdza fotografia wykonana na szczycie wklejona  na odpowiednią stronę oraz pieczęć schroniska, placówki, firmy mającej tam siedzibę (w przypadku braku takowej – pieczęć z miejscowości najbliższej szczytowi). Potwierdzeniem zdobycia szczytu może być także pieczęć i podpis uprawnionego członka Loży Zdobywców spotkanego na szlaku. UWAGA: książeczka KGP nie może mieć pustych stron!

 

 

Informacje dodatkowe: Impreza będzie odbywać się bardzo blisko Kopalni Guido.  Pasowanie oraz sama ceremonia odbędzie się na dole w kopalni. Z tego powodu prosimy osoby, które będą uczestniczyły w ceremonii o wzięcie ze sobą dodatkowych 10 zł, które to pokryje ewentualny koszt zjazdu na dół na ceremonię. Planowane są kolejne upusty cenowe, niemniej jednak wszystkie szczegóły zwiedzania w programie skróconym będą wysłane bezpośrednio na maila uczestników. 

 

 

 

 

 

 

56 myśli na “XXVII MIĘDZYWYPRAWOWE POSIEDZENIE LOŻY ZDOBYWCÓW KORONY GÓR POLSKI – ZAPISY

  1. W pierwszej kolejności zaznaczamy, że zapisy prowadzone są od ponad roku poprzez stronę www. W drugiej kolejności chcielibyśmy zaważyć, iż w tym samym momencie zostało stworzone wydarzenie zarówno na www, jak i na FB. Można to sprawdzić na oficjalnym profilu. Większość osób właśnie poprzez FB dowiedziała się o Loży.

   1. kurczaki. Dnia 16.10.2017 w dniu opublikowania tego artykułu na FB nie ma żadnego posta. Więc jest to chyba lekkie niedopatrzenie. Od września zaglądam systematycznie, ponieważ chciałem złożyć zgłoszenie i niestety nie było takiego posta

 1. Jakieś nowe informacje nt. dokładnego przebiegu weryfikacji, np. godz.? Nie otrzymałem do tej pory żadnego maila poza potwierdzeniem, że dokumenty się zgadzają.

 2. Jeszcze taka uwaga odnośnie zdjęć ze szczytów. Np. zdjęcie zdobywcy ze Ślęzy ma być na tle wieży kamiennej, a nie koło misia/wilka , schroniska czy na tle kościoła.

  1. Pytałem kiedyś czy ma to znaczenie, gdzie dokładnie ma być zrobione zdjęcie ze Ślęży i wówczas zapewniano mnie, że zdjęcie przy niedźwiedziu jest ok, ponieważ tak czy inaczej wystarczy sama pieczątka. To jak to jest w końcu?

   1. I jeszcze jedno – czy na Szczelińcu Wielkim zdjęcie na jednej z charakterystycznych półek skalnych z barierkami wystarczy czy musi być to fotografia z Fotelu Pradziada (mam je, ale wyszło niewyraźne i z oddali).

   2. Odpowiem Ci tak. Czy jak będziesz miał zdjęcie ze schroniska po słowackiej stronie (2250m) to zaliczasz jako zdobycie Rysów? Nie! Tak samo nie niedżwiedż czy schronisko tylko wieża kamienna.

    1. Z tego co wiem, tak czy siak wystarczy mieć pieczątkę LUB zdjęcie – więc jeżeli posiadam pieczątkę to nie powinno zdjęcie mieć dodatkowego znaczenia. Zwłaszcza, iż szczyt Ślęży jest oznaczony jak jest i nie miałem żadnej informacji, gdzie znajduje się wierzchołek. Wieża była wówczas w remoncie, więc zrezygnowałem z dalszej wyprawy wgłąb lasu. Rozumiem, że muszę więc teraz specjalnie udać się na Ślężę przed weryfikacją, aby podejść te kilka metrów różnicy? I dlaczego zdjęcie z “półek” ze Szczelińca jest w porządku, podczas gdy tak naprawdę liczy się właśnie tylko Fotel, bo to wierzchołek?

     1. Ta bezsensowna dyskusja o Ślęży przewija się non stop. Moim zdaniem to zwykła złośliwość, żeby czepiać się takich szczegółów. Dlatego osobiście doradzam olać to, bez odznaki też się jest zdobywcą, a jak człowiek pojedzie na weryfikację i jej nie przejdzie to bojkotować ten klub i tyle 😉 I prosiłabym, aby nie porównywać Ślęży do Rysów lub Turbacza. Schronisko pod Rysami jest wiele metrów niżej niż wierzchołek. Schronisko na Turbaczu jest również niżej i dalej, a znaki wyraźnie mówią, gdzie iść w stronę szczytu. Natomiast Ślęża to specyficzna góra, szeroki, rozległy wierzchołek, więc gdziekolwiek nogę się nie postawi TO JEST szczyt. Identycznie jest na Skrzycznem albo na Śnieżce. Dziwne, że tam nikt nie wymierza i nie podaje danych z GPS w którym miejscu stanąć… W końcu najwyższy punkt też nie jest wszędzie, a jakoś nie ma głupich dyskusji. Każdy zdrowy człowiek wie, że jak ktoś stanął przy misiu, to był na szczycie Ślęży i męczące jest to ciągłe dyskutowanie serio…

    2. W takim razie lepiej jest nie pokazywać zdjęcia ze szczytu (ze złego miejsca) tylko przedstawić samą pieczątkę, wówczas nie będzie żadnych konsekwencji i dyskusji?

     Na Ślęży – przy samym schronisku nie informacji na szlakowskazie gdzie mamy się udać, by trafić na właściwy szczyt. Schronisko ma w nazwie NA ŚLĘŻY i to jest mylące. Chata pod Rysami jasno wskazuje, że do szczytu jeszcze mamy trochę. Też sądziłem, że jestem na szczycie stojąc przy kościele, w każdym kierunku ścieżka opadała.

  2. Jak zdobywałem Ślężę jeszcze za czasów przynależności klubu do wydawnictwa Amos zawsze się mówiło i tak też w mojej książeczce jest napisane, że potwierdzeniem ze szczytu jest pieczątka placówki się tam znajdującej a jeżeli takowej nie ma to zdjęcie ze szczytu i wówczas pieczątka z obiektu u stóp góry. Zatem pieczątka że Ślęży wystarczą nie potrzeba zdjęcia przy nieczynnej wieży. Jeśli w trakcie zmienił się regulamin to wejścia sprzed zmian powinny być bezwzględnie zaliczane zwłaszcza że, jak pisałem, nawet w książeczce KGP mam tak napisane.

  3. I jeszcze uzupełniając jeśli pieczątki ze Ślęży mają nie potwierdzać zdobycia szczytu to pieczątki z żadnego szczytu tego nie powinny potwierdzać, gdyż na żadnym szczycie schronisko czy inny obiekt nie znajduje się dokładnie na szczycie tylko w większej lub mniejszej odległości od niego. A wówczas po co ta pieczątka w ogóle skoro i tak zdjęcie niby musi być. Przytaczanie przykłady z Rysów jest nie na miejscu gdyż tam schronisko leży pod Rysami a nie na szczycie. I jeśli pan Bogdan tego nie rozumie to lepiej niech korony nie zdobywa a jeśli jest weryfikatorem to lepiej niech z tego zrezygnuje skoro nie rozróżnia schroniska na szczycie a pod szczytem.

   1. Słuchajcie moi drodzy. W regulaminie do tej pory było napisane książeczka lub pieczęć. Niemniej jednak z naszych obserwacji wynikało, iż członkowie Loży wymagają zasadniczo i pieczęci i zdjęcia. W Klubie Zdobywców Korony Gór Polski w zasadzie to Zdobywcy weryfikują kandydatów na Zdobywców przez co cały program ma swój odrębny charakter. Nie jest powiedziane, że jeżeli ktoś ma tylko zdjęcie, a nie ma pieczątki z pojedynczych wypraw nie zaliczy KGP. Poprzedni zapis powodował, iż można było zdobywać KGP w zasadzie na podstawie samych zdjęć co poddawało pod dyskusję sens istnienia książeczki. Zasadniczo zdjęcie daje dowód na to, że było się na danym szczycie, a pieczęć potwierdza, iż osiągnięcia tego dokonało się już będąc zarejestrowanym w programie Korona Gór Polski. W przypadku kilku szczytów faktycznie są odmienne opinie wśród członków Loży Zdobywców – nie tyle co do szczytu, a co do zaliczania jego zdobycia. Dlatego też zespoły są dobierane w min. 3 osobowe grupy, aby na pewne sytuacje można było spojrzeć z różnej perspektywy. Słusznie Bogdan zwrócił uwagę na to gdzie jest rzeczywisty szczyt na Ślęży, ale myślę, że nie chodziło mu o to, aby zdyskwalifikować to wejście, a raczej o to aby naświetlić pewne sprawy i fakty. Postaramy się o to, aby teraz gdy jesteśmy poza główny sezonem przygotować odpowiednio materiały, o tym na co zwrócić szczególną uwagę przy zdobywaniu Korony Gór Polski.

  4. Rzeczywistym najwyższym szczytem Gór Wałbrzyskich jest Borowa a nie Chełmiec.
   Rzeczywistym najwyższym szczytem Gór Bardzkich jest Szeroka Góra a nie Kłodzka Góra….
   Ślęża 718m. Pieczątka ze schroniska PTTK Dom Turysty im.R.Zmorskiego z podaną wysokością 718m…. więc??? da się wejść wyżej? Mam zdjęcie ze schroniskiem w tle i co?
   Ciekawe Bogdan z którego kamienia według Ciebie są zaliczane Rysy?
   A porównanie Chaty pod Rysami -Rysy( 200m przewyższenia) ??? Może miałeś na myśli Turbacz!? Tam podobna sytuacja jak na Ślęży.
   Pozdrawiam wszystkich zdobywców i dobrej zabawy w Zabrzu.
   Do zobaczenia.

 3. Czy wysyłanie maili już zakończone, wszyscy potwierdzili swoją obecność, spełnili wszystkie wymagania – czy są jeszcze jakieś wolne miejsca?

  1. Do środy uzupełnienia przyjmujemy. Wyślij maila w tej sprawie. Odpowiadamy chwilowo z opóźnieniem. Prze ostatnie dwa dni odpisaliśmy na blisko 160 maili, a wciąż rejestrujemy nowych członków klubu. Już jest po boom, ale chwilę z maili się odkopujemy. W poniedziałek od 13 powinniśmy być na bieżąco i z mailami i z telefonem i prawie na bieżąco z rejestracją. Dobra wiadomość jest taka, że może uda się zorganizować jeszcze jedna Loże w Częstochowie przy okazji uroczystego zakończenia obchodów XX-lecia powstania Korony Gór Polski. Tym razem precyzyjnie poinformujemy o zapisach.

 4. Dzień dobry,
  Czy jeśli ukończyłem Koronę, a nie zweryfikowałem jej jeszcze, mogę zakupić drugą książeczkę? Chciałbym zdobywać Koronę jeszcze raz, nie marnować czasu i jechać w góry w pierwszym wolnym terminie, a nie mam książeczki i prawdopodobnie nie załapię się na najbliższą weryfikację. Proszę o informację.

  1. Jesteśmy w połowie. Mniej więcej za godzinę ruszamy dalej. Do tej Loży zbieraliśmy uczestników powoli przez dwa trzy tygodnie i administracyjnie była to dodatkowa praca. Teraz jest wsZystko na raz ?

 5. Czuję się zawiedziony. Specjalnie dopytywałem się na FB kiedy będzie najbliższą weryfikacja jak dowiedziałem się “nieoficjalnie” że w Zabrzu to się ucieszyłem bo jestem ze Śląska i zapisy ruszą koło 15-go paź. No to na początku miesiąca wysłałem zgłoszenie że zdjęciami i sobie spokojnie czekam. Wchodzę teraz tu i okazuje się że zapisy są już zamknięte! Czyli trzeba było pilnować strony i kliknąć żeby się zapisać? To jest totalnie bez sensu-napiszcie wcześniej na stronie dokładnie że zapisy będą w tym a w tym dniu od godziny tej a tej… Tym sposobem zdaje się przepadła mi ta weryfikacja ?

  1. Już to pisaliśmy. Do tej pory nigdy nie wypełniły się miejsca po brzegi. Nie mówiąc o tym, że jednego dnia. Pracujemy na d dodatkowym terminem. Warszawa lipiec wolnych 24 miejsca, Opole marzec wolnych 14 pozostało. Tu przewidzieliśmy 90 miejsc i się ku naszemu zaskoczeniu wszystko wypełniło. Co do deklaracji papierowych to otrzymując je nie wiemy kiedy kto ma ochotę się bronić. Jest różnie a spływają do nas nieustannie. Niektórzy jadą na wyprawy a inni na wybraną przez siebie Loże.

   1. Jeśli tak jest to należy dołożyć do formularza linijkę “Jestem zainteresowany weryfikacją w…..” ale to wymagałoby żebyście wcześniej określali się np z zapasem 3- miesięcznym gdzie ta weryfikacja będzie. Innym tematem jest to że przecież dobrze wiecie ze swojej bazy danych z jakich województw jest ludzi najwięcej i gdzie będzie zapotrzebowanie największe. Jak widać na Śląsk wiele osób ma “po drodze”… Osobiście nie mam ochoty ponosić kosztów wyjazdu do Warszawy -te pieniądze wolę wydać w górach. Inną sprawą jest tak jak pisałem wcześniej: należało co najmniej dwa tygodnie wcześniej napisać na Waszej stronie że od 16.10 od godz. 15.00 ruszają zapisy tylko i wyłącznie na STRONIE. A nie zrobić “zapisy” na totalne łapu capu. To po prostu jest grubo nie w porządku. Poza tym nigdzie nie znalazłem info że taka jest procedura. Miało być wysłanie zgłoszenia ze zdjęciami, opłata. Jeśli byłoby info że weryfikacja jest np. w Zabrzu to ja Wam potwierdzam że będę a Wy sprawdzacie czy zrobiłem opłaty i wysłałem deklarację. To takie moje wywody na przyszłość. A co jak ktoś zrezygnuje z impezy – będzie jakaś lista rezerwowa ? Bo oczywiście byłbym chętny 🙂 Pozdrawiam

    1. Po co mieliśmy to robić skoro wolne miejsca z reguły pozostawały lub Loża wypełniała się w ostatnim tygodniu. Dziś w nocy kończymy przetwarzanie danych i będziemy wiedzieć wstępnie na czym stoimy. Jak będzie możliwość to uruchomiony listę rezerwowa ą. Jak się uda to jeszcze raz w tym roku zagościmy na południu Polski.

     1. Dobrze, nie ciągnijmy tego dalej. Każdy ma swoje argumenty. Próbuję tylko podać kilka pomysłów (inni zresztą również) żeby jakoś to wszystko na przyszłość pousprawniać i tyle, Proszę tylko obiektywnie stwierdzić jaki był przepływ informacji w ostatnim czasie – tutaj cisza, na facebooku admin akceptował posty po miesiącu “zawieszenia posta” do akceptacji. Dzwonić też próbowałem – jak to wyglądało to wielu napisało. Czekamy na aktualne informacje. Nawet jednozdaniowe 🙂

     2. Jaki admin? Grupa o której piszesz nie ma nic wspólnego z oficjalnym portalem , a u nas nikt nic nie akceptuje. Maila wystarczyło napisać i zapytać. Ale masz rację na przyszłość podamy oficjalnie start zapisów i liczbę miejsc. Pozdrawiam

     3. Do “KGP” bo już została mi wyłączona możliwość odpowiedzi w tym wątku: w jakim celu na głównej stronie jest duży odnośnik do FB ? Jeśli nie macie z tą grupą nic wspólnego to prosiłbym o takową informację gdzieś w okolicy tego banera bo i po co szukać tam jakiś ciekawostek czy innych rzeczy. Nie jest to żadne czepianie się tylko merytoryczna uwaga. Pozdrawiam

     4. Daj spokój. Jaka wyłączona. Piszesz o administratorach na Fb, których u nas nie ma i nic się na funpage nie zatwierdza. Teraz o jakimś wyłączeniu? Nikt Ci nic nie wyłącza. Odnośnik na stronie jest przekierowaniem do naszego oficjalnego FB a nie do grupy o której domniemanych piszesz. Pozdrawiamy

 6. Do UWAGI! Na zdjęciu ma być zdobywca na tle charakterystycznego punktu na zdobytym szczycie. Żeby nie było takich sytuacji: pytanie – a gdzie jesteś na tym zdjęciu, odpowiedż – ja to zdjęcie robiłem.

 7. Uważam, że segregowanie ludzi na zasadzie kto ma dalej na Loże dostaje się w dalszej kolejności jest niesprawiedliwe. Co to za argument, że musi w nocy wyjeżdżać??? Przecież równie dobrze można wyjechać w piątek po pracy, na miejscu mieć nocleg i w sobotę być dużo bardziej wyspanym niż niejeden z okolicy. Tym samym północna Polska jest dyskryminowana i generalnie ma małe szanse dostać się na Loże a to przykre ? Przecież Loża na północy się nie zapowiada…

  1. Wchodzi o późniejszej godzinie. Np. Osoby z Zabrza wchodzą o 10:30 a z północy Polski np o 13:30 aby miały 3h więcej na dojazd. O przyjęciu na Loże decyduje kolejność zgłoszeń.

 8. Witam,

  Miedzy lipcem a listopadem jest 4 miesiace wiec 4x w roku weryfikacja to chyba zbyt malo.

  Jesli wyslalem do Was druk zgloszeniowy odnosnie weryfikacji we wrzesniu to tez musze zapisywac sie internetowo?
  Nie zglosilem sie internetowo, poniewaz codziennie wczesniej patrzalem na informacje i nic nie bylo. Poza tym dodzwonienie sie do Was graniczy z cudem…

  Chyba czas przemyslec sposob inny weryfikacji skoro 90 zgloszen to dla Was zbyt duzo.

  1. W lipcu było 31 nowych Zdobywców. Do tego 4 razy w roku są Loże wyprawowe, gdzie w sumie około 80 osób obroniło tytuł. Generalnie od zeszłego roku lista zdobywców powiększyła się o blisko 30% w stosunku do ostatnich 19 lat. Jeżeli będzie tak jak Pan pisze, że będzie cały czas za mało, to Loży będzie więcej.

  2. W tym tygodniu dodzwonienie się graniczy z cudem, a w zeszłym od poniedziałku do czwartku na bieżąco odbieraliśmy – do tego istnieje mail, na który w zależności od sytuacji odpowiadamy najdłużej w przeciągu 3 dni, a z reguły na drugi dzień ma się odpowiedź. Wiele osób zainteresowanych obroną tytułu do nas zwyczajnie pisało. Nie zrezygnujemy ze spotkania Zdobywców na zakończenie programu, choć najłatwiej by było wziąć opłatę wysłać dyplom odznakę i legitymację i na bieżąco wszyscy byśmy mieli sprawy załatwione. Proszę się nie denerwować. Jak Pan sam pisał zakończył Pan Koronę, przykro nam, że nie udało się Panu zapisać na obecną Lożę, ale nie jest to ostatni termin. Od teraz będziemy zapowiadać terminy nadchodzącej Loży i dzień uruchamiania zapisów. Każdy kto zapisywał się do klubu i rozpoczynał program Korony Gór Polski wiedział, że jest to program na całe życie, bez ram czasowych, a weryfikacją zajmuje się Loża Zdobywców. Nie rozumiem problemu. Nie dziś to następnym razem Pan się zapisze – przecież nic Pan nie traci, ani nie płaci dodatkowo. Najważniejsze jest chyba, że się odwiedziło te wszystkie wspaniałe miejsca. Co do wniosku listownego to regularnie do nas przychodzą wspomniane wnioski. Dokumentacja jest kompletna, ale na którą Lożę kto się wybiera nie możemy odgadnąć. Prosimy o uszanowanie tradycji klubowych. Może dla Pana 90 osób to jest nic, bo może Pan jest z okolicy Zabrza. Jest jednak dużo osób, które podróżują po 300 km, żeby się z nami spotkać i wracają tego samego dnia. Dlatego też 5-6 godzin to maksymalny czas trwania imprezy i choćbyśmy wzięli stadion narodowy to liczba osób musi być ograniczona. Tak jak już pisałem do tej pory bywało po 60 miejsc i od 5 spotkań Loży tylko raz był komplet. A w marcu byliśmy w Opolu i 14 miejsc pozostało nie wykorzystanych.

   1. Dziekuje za odpowiedz. To prawda lekko bylem poirytowany, ponieważ KGP skonczylem jakis czas temu. Wyslalem do Panstwa dokumenty tj. na stronie bylo napisane, regularnie odwiedzalem strone z nadzieja, ze pojawi sie jakas informacja odnosnie zapisu na Loze Zdobywcow. Nic sie nie pojawialo. Wielokrotnie probowalem sie dodzwonic wczesniej, tez bez rezultatu (brak zajetosci sygnalu telefonicznego). No coz i odpuscilem, po czym ktoregos dnia otwieram strone, patrze a tu po zapisach.
    Tak, widoki to piekna sprawa, z gor nie rezygnuje aczkolwiek mam tez inne cele juz z tym zwiazane. Nie jestem z Zabrza i licze, ze tez przejade 300km albo wiecej na weryfikacje KGP. Mysle, ze to jest super pomysl spotkac sie i porozmawiac z pasjonatami gor 🙂
    Miejmy nadzieje, ze to byl jednorazowy bum i bede mogl zweryfikowac KGP w nastepnych edycjach.

    Pozdrawiam
    AG

  3. haha a ja wniosek wysłałem na początku roku (luty/marzec) i czekam ciągle bo wysyłanie wniosków ze zdjęciami nie ma znaczenia….. szkoda.

  1. Jutro wysyłamy wiadomości. Prośba o chwilę cierpliwości. Zamknięcie zapisów oznacza również zamknięcie zapisów dla członków Loży. Wszystko teraz ręcznie należy zrobić. Dużo osób też w opisach przekazywało wiadomości. Jutro począwszy od pierwszych zapisujących się konsekwentnie po kolei będziemy wysyłać odp.

 9. Może warto rozważyć możliwość weryfikacji bez konieczności osobistego stawiennictwa? Tak jak to jest przy zdobywaniu wielu innych odznak turystycznych? Myślę, że wielu osobom byłoby o wiele łatwiej wysłać komplet zdjęć oraz opisaną książeczkę, a i loży organizacyjnie łatwiej byłoby dokonać weryfikacji.

  1. Do tej pory zapisy zawsze trwały do ostatniego tygodnia i 60 osób było maksymalnie. Dziś w pierwszej godzinie czyli od 15 do 16 tyle osób się zapisało. Łącznie 90 osób do 22 kiedy to zapisy zostały zamknięte. To dla nas z punktu widzenia organizatorów będzie trudna Loża. Następna w Warszawie w lutym. Jak będzie wciąż za mało to jeszcze raz pod koniec marca wrócimy na południe. Przykro nam, że wszystkich nie możemy przyjąć.

   1. Nie jestem z Warszawy i widzę, że zapisanie się na pasujący termin będzie graniczyło z cudem. Nie jest łatwo jechać z Krakowa. Czy znany jest już termin lutowego spotkania Loży? I co to znaczy pod koniec marca wrócimy na południe, czy to oznacza, że Loża będzie np. w Krakowie? Kiedy będą ogłoszone zapisy na luty 2018? Bo przyznam, że nie jestem w stanie ciągle siedzieć na stronie i sprawdzać czy już nie ruszyły.
    A może przy tak dużym zainteresowaniu warto bardziej elastycznie podchodzić do ludzi. Np. weryfikować zaocznie. Proszę chyba nie tylko w moim imieniu. Zdobywanie odznaki było dla mnie przyjemnością, ale już jej weryfikacja to już długa i kosztowna (koszty dojazdu, noclegu) droga przez ograniczenia biurokratyczne.

    1. Tak jak pisaliśmy do tej pory. Nigdy nie wypełniły się miejsca po brzegi, może raz, ale to na tydzień przed planowaną Lożą. Co do terminów to zawsze można się orientacyjnie mailowo podpytać jaki jest plan. Dat sami nie znamy. Przygotowanie Loży to nie jest 3 minuty. W obiektach tego typu obowiązują całe procedury np. z urzędem miasta. Tego typu Loża trwa jeden dzień i nie wymaga noclegu. Członkowie Loży Zdobywców dostają od nas kawę, ciastko i uścisk dłoni – to wszytko. Mimo wszystko zjeżdżają z całej Polski właśnie po ty by się Z Wami spotkać i porozmawiać o górach, o programie Korony Gór Polski, o Waszych radościach i problemach jakie Was spotykają na koronnych szlakach. To jest klub i wymaganie od klubowicza, aby raz się z innymi klubowiczami spotkał na zakończenie programu nie jest chyba przesadą. Jest wiele programów, które jednoosobowy działają, zatwierdzają, odznaczają i też są klubem (zaocznym). Na tą chwilę przygotowujemy Loże w Warszawie w drugiej połowie lutego. Zapisy ruszają w połowie stycznia. Na południe też się wybierzemy na wiosnę, ale w które miejsce ? To zależy od wielu czynników. Reasumując: w przeciągu roku organizujemy 3-4 Loże stacjonarne i 4 wyprawowe. Program KGP nie ma ram czasowych i złożone wnioski, czy ewentualne wpłaty nikomu nie przepadają. Prosimy o uszanowanie naszej tradycji klubowej jaką jest Loża Zdobywców, tym bardziej iż zapisując się do klubu i przystępując do programu wiadomo było, że takie jest zakończenie. Górom Cześć ? PS. Też jesteśmy źli, że nie udało się wszystkim zapisać. Niestety nie mamy już miejsca.

     1. Bardzo dziękuję za wyczerpującą informację. Ciastko mnie przekonało, że warto czekać. W takim razie do zobaczenia w lutym w Warszawie :-).

   2. To może trzeba by pomyśleć o weryfikacji przez Internet ? Bo na pewno są tacy (w tym ja), którym chodzi o udokumentowanie zdobycia KGP. Ja z Grudziądza mam i tak szmat drogi gdziekolwiek. Planujecie coś w Zakopcu ? Jeśli tak to kiedy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.