Przygotowanie książeczki Korony Gór Polski na spotkanie Loży Zdobywców

Cześć Górom ! 

Poniżej mała instrukcja , która jest tylko propozycją,  jak należy przygotować książeczkę Korony Gór Polski do weryfikacji przed Lożą Zdobywców. 

 

 

    Zdjęcia ze zdobytych szczytów wywołujemy  w formacie 9×13 i za pomocą przeźroczystej taśmy klejącej (ostatecznie zszywki) przyklejamy za krótszą krawędź  do odpowiedniej stronicy książeczki. W ten sposób będzie można odchylić zdjęcie i obejrzeć zebrane podczas turystycznych wędrówek pieczęcie. Każda strona w książeczce, która dotyczy zdobytego szczytu musi zawierać wpisaną datę jego zdobycia. W szczególnych przypadkach, gdy nie udało się zdobyć stempla  należy uzupełnić stronę informacją o szczegółach zdobycia szczytu (tu panuje dowolność – np. wrysowane, wpisane szlaki).  Tak przygotowana książeczka nie powinna budzić zastrzeżeń ze strony szanownego gremium Loży Zdobywców.

 

Należy pamiętać szczególnie o:

  • zdjęcia muszą być wywołane w formie papierowej. Telefony, laptopy ani inne sposoby wyświetlania zdjęć na urządzeniach elektronicznych nie są akceptowane !
  • książeczka nie może mieć pustych stron !

 

   Potwierdzeniem zdobycia szczytu jest posiadanie zdjęcia, na którym jest się na szczycie. Natomiast potwierdzeniem, że dokonało się tego czynu już po przystąpieniu do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski jest stempel na odpowiedniej stronicy książeczki. Większość klubowiczów zbiera stemple w różnych miejscach. Nie tylko z powodu braku schroniska bądź skrzyneczki z pieczątką na szczycie. Przecież nocujemy w różnych obiektach, zwiedzamy okoliczne muzea, odwiedzamy różne górskie lokale gastronomiczne, mijamy na szlakach inne schroniska, a w niektórych przypadkach nawet stacjonarne obozy harcerskie, gdzie też można zdobyć pamiątkowy stempel.  Panuje jedna ogólna zasada:

 

Storna Główna Akces do Klubu